Jaką pielęgnacje zastosować w okresie zimy?

W czasie zimy, Twoja skóra reaguje silniej na czynniki atmosferyczne. Działanie ziąbu, lodowatego wiatru albo promieniowania UV jest nieco silniej odczuwalne. tak, albowiem na zewnętrznej warstwie skóry umiejscowionych jest więcej receptorów zimna niż ciepła. W zależności od rodzaju skóry, odpowiednia jest inna osłona. W najwyższym stopniu wytrzymała na mróz jest skóra tłusta i mieszana, w najniższym stopniu – sucha oraz naczynkowa.

Odpowiedni dobór produktów pomaga załagodzić niedyspozycje suchej skóry

W okresie zimowym musimy konsumować większą ilość posiłków obfitych w tłuszcze, witaminę C, E i A, bo hamują postęp zestarzania się cerze, stymulują komórki cery zniszczone poprzez promieniowanie UV i zabezpieczają przed promieniami UV, witamina A oprócz tego minimalizuje zmarszczki oraz pielęgnuje skórę. Każdy z tych substancji znajduje się w rybach, jajkach, mleku, maśle, serach, produktach zbożowych, marchwi, kapuście, dyni czy orzechach.

Wymiana kosmetyków na zimę

zimą powietrze jest niezwykle mało wilgotne, poza tym dużą część czasu przebywamy w pokojach ocieplanych i klimatyzowanych dzięki czemu nasza skóra jest jeszcze bardziej sucha. Chcemy zatem kosmetyków o właściwościach higroskopijnych czyli takich, które zatrzymują nawilżenie w naskórku. Takie właściwości ma kwas hialuronowy równocześnie jest substancją mocno nawilżającą. Gliceryna wykazuje podobne właściwości. Usta są najbardziej czułe na mrozy. Zaopatrzmy się więc także w pomadki, balsamy do ust.

Promieniowanie UV zimą a Twoja cera


Zimą podobnie kluczowe jest, abyśmy pamiętali o ochronie przed promieniowaniem słonecznym. Śnieg posiada cechy mocno odbijające promieniowanie słoneczne, tym samym Twoja skóra jest wrażliwa na jego działanie. Wskazane jest wyposażyć się w maści z filtrem UV wodoodporne, dzięki czemu sprawdzą się przy każdej okoliczności. Dodatkową osłonę zapewnią nam także kosmetyki do makijażu.