Walka o zdrowie stóp

Stopy, choć niepozorne, mają ogromne znaczenie dla naszego organizmu. To one pozwalają nam chodzić i znosić trudy dnia. Higiena stóp jest równie ważna co pozostałych części organizmu. Istnieje wiele metod dbania o stopy, m.in. stosując odpowiednie skarpetki medyczne. Bazą zdrowych stóp są skarpetki bezuciskowe, pomagające usprawnić przepływ krwi między naczyniami. To zaś przeciwdziała powstawaniu niebezpiecznych obrzęków.

Skarpety zależą od materiału

Miedź- składnik skarpet przeciwgrzybiczych. By nie dopuścić do powstawania takich chorób jak np. grzybica powinniśmy stosować skarpetki przeciwgrzybiczne, które są zszyte z bawełny z miedzią, która zapobiega rozwojowi grzybicy. Miedź destabilizuje i zapobiega rozwojowi zarodników grzybów, A to z kolei chroni nasze stopy przed zakażeniem. Często skarpety przeciwgrzybiczne są polecane jako element kuracji przeciwgrzybiczej.


Antybakteryjne jony srebra

Podobna sytuacja jest z antybakteryjnymi skarpetkami dla diabetyków. Materiał, z którego są uszyte skarpetki dla cukrzyków to przędza z dodatkiem jonów srebra, działające antyseptycznie,antybakteryjnie, zapobiegają powstawaniu charakterystycznego zapachu. To właśnie dzięki specjalnie skonstruowanej cholewce idealnie przylegają do stopy ale jej nie uciskają. Oprócz tego wykorzystanie specjalnej przędzy z kanalikami powietrza utrzymuje stopę w odpowiedniej temperaturze, stopa „ oddycha” ale nie poci się.


Masujące antybakteryjne skarpetki

Jeszcze innym typem skarpet, są skarpety polipropylenowe, które zapewniają naszym stopom komfort i masaż jednocześnie. To sekret konstrukcji splotów masują stopy i nie czujemy bólu.
Ten rodzaj skarpety są nie tylko antybakteryjne stosuje się je w refleksoterapii, pobudzając delikatnie krążenie krwi w stopie. To właśnie technologia i użycie odpowiednich materiałów pozwala nam zakupić skarpetki, które będziemy długo używać ale także będą miały zastosowanie lecznicze na różne schorzenia, które są związane z naszymi stopami.